HAKKINDA
Tanzer UÇAK (Samsun)

1937 yılında Samsun’da doğdu. Lise öğrenimi için geldiği İstanbul’da, KABATAŞ LİSESİ talebesi oldu. Okul takımında oynarken aynı dönemde FENERBAHÇE’DE de yer almaya başladı.

Sarı-Lacivertli takımda yer aldığı yıllarda Galatasaray – Fenerbahçe voleybol rekabeti, en doruk noktasındaydı. Kuvvetli fiziğinin verdiği avantaj ile geliştirdiği sert smaçları zaman zaman kuvvet ibresini Sarı-Lacivertli ekip lehine çevirdiği için Tanzer UÇAK hakkındaki genel görüşü “TEK BAŞINA MAÇ KAZANAN OYUNCU “ şeklinde geliştirmişti voleybol severler arasında, o günlerde…

Tanzer UÇAK bu üstün meziyetlerine rağmen bir dönemde Fenerbahçe için sorun olmaya başlayınca, Sarı-Lacivertli yöneticiler, Galatasaray’a transferinde kendisine kolaylık göstermişlerdir.

Galatasaray’dan tekrar Fenerbahçe’ye dönen Tanzer UÇAK’IN son forması giydiği kulüp İtfaiye oldu.

1966 yılında İtfaiye kuruldu. İstanbul İtfaiye Teşkilatının kulübüdür. 1967 yılında İstanbul üçüncü kümesinde, 1968’de ikinci kümesinde şampiyon olduktan sonra birinci kümeye terfi etti. Bahattin ŞENCAĞDA, Tanzer UÇAK, Aras GÜVERCİN gibi o dönemin en kuvvetli hücum elemanlarını bünyesinde toplayarak, kısa zamanda İstanbul Birinci Kümesinde de fırtına gibi esmeğe başladı. 1969-70 Voleybol sezonunda birinci küme Şampiyonu olarak, 1970-71’de yürürlüğe girecek olan “Türkiye Deplasmanlı Voleybol Ligi’nde oynamaya hak kazandı.

Fenerbahçe’den Galatasaray’a oradan tekrar Fenerbahçe’ye transfer oldu. Bu arada 47 kez de Ay-Yıldızlı forma ile görev yaptı. Çok kuvvetli fizik yapısıyla, Türk Voleybolu’nun unutulmaz smaçörlerinden biri olarak zirveye ulaştı. Adını ölümsüzleştirdi. Fenerbahçe, Galatasaray ve İtfaiye formalarıyla müteaddit defalar şampiyonluklar kazandı.nfl football hogan on line hogan interactive tods outlets nike outlet buy north face ugg shop tods 2010 womens winter boots asics gel shoes tory burch reva moncler jakke spyder ski coats peak performance jacket columbia clothing herve leger bandage womens ugg boots supra footwear babyliss iron alife babyliss pro best headphones jimmy choo ghd hair straighteners babyliss pro supra online asics running shoes ladies boots sheepskin boots asics tiger shoes puma online adidas outlet ferragamo fur boots